Dane… dane… ach te dane

Ostatnio na formularz kontaktowy dostaliśmy wiadomość następującej treści:
„Proszę o pełne informacje kto administruje, jak sa przechowywane oraz zbezpieczone dane ktore sa pobierane do rejestracji uzytkownika DMR.
Prosze o podstawe prawną na jakiej uzyskano zgode na gromadzenie takowych danych.”
Niniejszym oświadczamy, że administracja SP-DMR:
NIE administruje,
NIE przechowuje,
NIE zabezpiecza
żadnych danych związanych z rejestracją DMR-ID. Niniejsza baza danych jest administrowana przez osoby niezwiązane z serwisem SP-DMR. Oznacza to, że administracja wyżej wymienionego serwisu nie ma absolutnie żadnego dostępu do przesyłanych podczas rejestracji danych, i nie może być w jakikolwiek sposób wiązana z czymkolwiek związanym z CCS7/DMR-ID. Formularz rejestracyjny umieszczony na naszej stronie www jest tylko odnośnikiem do strony register.ham-digital.org umieszczonym w ramce. Żadne z danych wprowadzanych we wspomnianym formularzu nie są przesyłane w żaden sposób administratorom SP-DMR (na dzień pisania tego wpisu są to dwie osoby). Jeśli szanownych kolegów nurtują powyższe zagadnienia, proponujemy przeczytanie: https://register.ham-digital.org/data_protection.ENG (artykuł w języku angielskim).
W przypadku dalszych pytań, sugerujemy kontakt z administracją portalu ham-digital.org .

Kolejne wersje Pi-Star

3.4.12/3.4.13 zawierała dużo nowych dodatków i usprawnień. Pełna integracja z trybami YSF2DMR, YSF2NXDN oraz YSF2P25 pozwalającymi radiotelefonowi C4FM na pracę poprzez Pi-Star w sieci DMR, NXDN oraz P25 (do pracy w sieci P25 radio musi być ustawione na VW a do pozostałych może to być DN). Wsparcie dla bramy NXDN zostało ograniczone do dostępu do testowego reflektora 65000. Dodano sterowanie uPNP. Teraz istnieje możliwość jego wyłączenia z poziomu konfiguracji.

3.4.14 Dodano tryb DMR2YSF – pozwalający pracę radiotelefonu DMR poprzez Pi-Star w sieci YSF (Cross Mode). Czyli część radiowa w DMR ale pracująca w sieci YSF.

3.4.15 Dodano tryb DMR2NXDN – pozwalający pracę radiotelefonu DMR poprzez Pi-Star w sieci NXDN. Czyli część radiowa w DMR ale pracująca w sieci Nexedge.

3.4.16 Dodano POCSAG – Większość ludzi patrzy na POCSAG jako przestarzałą dziś technologię, jednak dla tego systemu, nadającego w jednym kierunku krótkie wiadomości tekstowe niektórzy nadal widzą zastosowanie.  Wydanie tej wersji było celowo opóźniane po to, aby dopracować i przetestować wykryte błędy, między innymi ten (niedawno wykryty) związany z funkcją Auto AP.

Połączenie DMR+ i BrandMeister

Mam przyjemność poinformować, że dzięki zaangażowaniu administratora BrandMeister Polska Adama SQ7LRX, uruchomiony został link (OpenBridge) do sieci BrandMeister.
W ramach testu dostępna jest na razie grupa TG2604.
Należy pamiętać, że z sieci DMR+ wchodzimy TG2604 na TS2 a w sieci BM jesteśmy na TG2604 TS1 lub TS2
w zależności do którego slotu sysop przemiennika, grupę podłączył.
Zapraszamy do testów użytkowników DMR+ i BrandMeister.
O jakości połączeń proszę informować na TG260 lub sp4xkb@gmail.com
Więcej informacji technicznych po testach.

Życzę wysokiej jakości testów

Konrad SP4XKB

Kolejne informacje o DMR+

1/ Uruchomiono bramę do serwera D-Star XLX132 moduł E. Moduł E jest na stałe zlinkowany do TG260 w DMR+.
Bramka powstała do wywołań z sieci D-Star do DMR+ i służy wyłącznie do rozmów pomiędzy tymi sieciami. Użytkownicy D-Star nie powinni prowadzić rózmów w ramach własnej sieci w module E.
UWAGA!!!
Proszę w bramkach dmr przemienników i hotspotów, nie linkować serwera XLX132 i modułu E (port 4005).
Grozić to może zapętleniem sieci DMR+ i D-Star.

2/ Nowość w IPSC2!
mamy nadzieję, że niebawem połączymy grupy regionalne 2601-2609 z takimi samymi grupami
w sieci Brand Meister.
Serwer IPSC2-Poland jest gotowy do połączenia, lecz reszta zależy od administracji Brand Meister Polska.

Informacje dostarczył Konrad SP4XKB. Dziękujemy