Ostatnio na formularz kontaktowy dostaliśmy wiadomość następującej treści:
„Proszę o pełne informacje kto administruje, jak sa przechowywane oraz zbezpieczone dane ktore sa pobierane do rejestracji uzytkownika DMR.
Prosze o podstawe prawną na jakiej uzyskano zgode na gromadzenie takowych danych.”
Niniejszym oświadczamy, że administracja SP-DMR:
NIE administruje,
NIE przechowuje,
NIE zabezpiecza
żadnych danych związanych z rejestracją RadioID. Niniejsza baza danych jest administrowana przez osoby niezwiązane z serwisem SP-DMR. Oznacza to, że administracja wyżej wymienionego serwisu nie ma absolutnie żadnego dostępu do przesyłanych podczas rejestracji danych, i nie może być w jakikolwiek sposób wiązana z czymkolwiek związanym z witryną RadioID.net. Żadne z danych wprowadzanych na powyżej podanej stronie nie są przesyłane w żaden sposób administratorom SP-DMR (na dzień pisania tego wpisu są to dwie osoby). Jeśli szanownych kolegów nurtują powyższe zagadnienia, proponujemy przeczytanie: FAQ na RadioID.Net (w języku angielskim). W przypadku dalszych pytań, sugerujemy kontakt ze wsparciem portalu radioid.net .
Archiwum kategorii: Brandmeister
Połączenie DMR+ i BrandMeister
Mam przyjemność poinformować, że dzięki zaangażowaniu administratora BrandMeister Polska Adama SQ7LRX, uruchomiony został link (OpenBridge) do sieci BrandMeister.
W ramach testu dostępna jest na razie grupa TG2604.
Należy pamiętać, że z sieci DMR+ wchodzimy TG2604 na TS2 a w sieci BM jesteśmy na TG2604 TS1 lub TS2
w zależności do którego slotu sysop przemiennika, grupę podłączył.
Zapraszamy do testów użytkowników DMR+ i BrandMeister.
O jakości połączeń proszę informować na TG260 lub sp4xkb@gmail.com
Więcej informacji technicznych po testach.
Życzę wysokiej jakości testów
Konrad SP4XKB
Kolejne informacje o DMR+
1/ Uruchomiono bramę do serwera D-Star XLX132 moduł E. Moduł E jest na stałe zlinkowany do TG260 w DMR+.
Bramka powstała do wywołań z sieci D-Star do DMR+ i służy wyłącznie do rozmów pomiędzy tymi sieciami. Użytkownicy D-Star nie powinni prowadzić rózmów w ramach własnej sieci w module E.
UWAGA!!!
Proszę w bramkach dmr przemienników i hotspotów, nie linkować serwera XLX132 i modułu E (port 4005).
Grozić to może zapętleniem sieci DMR+ i D-Star.
2/ Nowość w IPSC2!
mamy nadzieję, że niebawem połączymy grupy regionalne 2601-2609 z takimi samymi grupami
w sieci Brand Meister.
Serwer IPSC2-Poland jest gotowy do połączenia, lecz reszta zależy od administracji Brand Meister Polska.
Informacje dostarczył Konrad SP4XKB. Dziękujemy
DMR w Łomży
Miło nam poinformować że z inicjatywy kol. Norberta SQ4NJQ powstał nowy przemiennik SR4L w Łomży. Repeater aktualnie jest podłączony do sieci BrandMeister. Pracuje na częstotliwości 438.100 MHz (-7600). Więcej informacji na stronie https://sp4.jestok.com/17305
