Kolejne informacje o DMR+

1/ Uruchomiono bramę do serwera D-Star XLX132 moduł E. Moduł E jest na stałe zlinkowany do TG260 w DMR+.
Bramka powstała do wywołań z sieci D-Star do DMR+ i służy wyłącznie do rozmów pomiędzy tymi sieciami. Użytkownicy D-Star nie powinni prowadzić rózmów w ramach własnej sieci w module E.
UWAGA!!!
Proszę w bramkach dmr przemienników i hotspotów, nie linkować serwera XLX132 i modułu E (port 4005).
Grozić to może zapętleniem sieci DMR+ i D-Star.

2/ Nowość w IPSC2!
mamy nadzieję, że niebawem połączymy grupy regionalne 2601-2609 z takimi samymi grupami
w sieci Brand Meister.
Serwer IPSC2-Poland jest gotowy do połączenia, lecz reszta zależy od administracji Brand Meister Polska.

Informacje dostarczył Konrad SP4XKB. Dziękujemy

6 thoughts on “Kolejne informacje o DMR+

 1. sp7ted

  Ktos kogos pytal czy zwykly uzylownik dmr chce podlaczenia do dmr plus !!!! Znaczna czesc z 7 okregu nie chce !!! Taka samowol zmuszanie jakim prawem ….Wielu zrezygnuje bo nam zalezy na wyborze gdzie chce byc a nie przymusie kogos ..Jestescie beznadziejni a glownie LRX ..Brawo Marek sp9uxt wrazil poglad spolecznosci i NIE polaczeniu BM z DMR PUS !!!!

  1. sq9mur

   Jak możesz wypowiadać się w temacie jak nawet nie masz swoje ID w dmr. Może brak Ci odwagi aby podać prawdziwy znak ?

 2. Konrad (Cezary) sp4xkb

  Jak pewnie wiesz a jak nie wiesz, to już będziesz wiedzieć, że taki twór jak jakakolwiek amatorska sieć cyfrowa musi powstać z inicjatywy kilku zapaleńców w tym temacie. Właśnie Ci zapaleńcy zgłębiają wcześniej wiedzę na temat tworzenia czegoś nowego, w tym przypadku amatorskich sieci cyfrowych, gdzie w tym czasie Ty nie miałeś bladego pojęcia, że takie coś jest i jak to działa. Właśnie i żeby to działało nikt nie zbiera datków na budowę sieci, bo nie powstało by nic ( dowiedz się jak łatwo postawić przemiennik ze składek ). To Ci zapaleńcy wkładają nie małe pieniądze i swój prywatny czas aby taka sieć powstała a to dlatego, że to kochają i starają się dorównać nowymi technologiami do reszty Świata. Bo każda sieć krajowa jest częścią globalnej sieci i nie rób sobie i nam obciachu. Sam nie masz świadomości, że aby wszystko działało ktoś nie śpi w nocy aby inny mógł zaznaczyć swoją obecność „pikam tu i pikam tam więc jestem”. Nie wiesz też, że trzeba czuwać nad tym aby przez mądrości co niektórych w zakresie programowania radia dmr, nie zakłócali pracy sieci. Jeżeli zachodzi potrzeba to mosty pomiędzy sieciami będą tworzone i nikt o to pytał Ciebie nie będzie. Musisz zrozumieć że posiadając możliwość nadawania w sieci jesteś GOŚCIEM tej sieci, a sama definicja GOŚĆ mówi za siebie.
  Podobna sytuacja jest z przemiennikami. Buduje je ktoś dla społeczności amatorskiej i nikt abonamentu za to nie nalicza, a roszczenia są.
  Jeżeli nie podoba się działanie administracji sieci można się wyłączyć, umową nie jesteś związany. Zawsze pogadać możesz w simpleksie. Nie wypowiadaj się też w imieniu wszystkich i nie przywołuj znaków bo nie sądzę, że jesteś ich adwokatem. Możesz się zawsze zalogować do mastera w innym kraju i mieć wszystkich w ……..
  Sieć to nie sejm i nikt administratorów wybierał i obalał nie będzie.

  I jeszcze jedno,
  tak się nieszczęśliwie dla Ciebie składa, że OpenBridge nie jest wymysłem moim i SQ7LRX.
  Jakbyś się światem DMR interesował to wiedział byś, że jeszcze jest administracja globalna, która dała nam wszystkim możliwość łączyć się globalnie, zaznaczam GLOBALNIE.

 3. SQ9MUR

  Zrób swoją sieć tak będzie najlepiej. SP7TED jak zrezygnujesz i Twoi Koledzy też, to nikt nie będzie płakał z tego powodu. Administratorzy sieci decydują co jest podłączone. Jako administrator swojego przemiennika masz prawo decydować czy jest jest podłączony do sieci czy nie. Wszystko w Twoich rękach.

 4. Andrzej SP8WJS

  No właśnie, jakim prawem (Kolego) z Łodzi http://hamcall.net/call/SP7TED%3A2010 wypowiadasz się za innych „nam zależy” chyba Tobie zależy ale na wprowadzeniu negatywnego wizerunku, tego co inni bezinteresownie przez lata budują i to nie dla siebie tylko innych. Poczytaj sobie o integracji amatorskich sieci cyfrowych na świecie, to może zrozumiesz… i szybko napiszesz sprostowanie, że się mocno pomyliłeś.
  Jestem pewny, że jak Marek SP9UXT, którego znam ponad 25 lat i to osobiście, przeczyta to co napisałeś mocno się wkurzy, i nie zostawi na Tobie, oj nie zostawi…

 5. sq9mur

  Popieram Andrzeja. Rozmawiałem nawet wczoraj telefonicznie z Markiem SP9UXT. To co napisał SP7TED, to są oszczerstwa i pomówienia, a to już można kierować na drogę sądową. Kolego z Łodzi chyba należy publicznie przeprosić za swoje zachowanie Kolegę Marka SP9UXT. Następnym razem zastanów się dłuższą chwilę zanim coś napiszesz pod wpływem emocji, do tego nieprawdę.

Możliwość komentowania została wyłączona.