Ważne zmiany organizacyjne dotyczące numeracji ID w sieci SP-DMR

W związku z tym, że rozjeżdża się numeracja SP-DMR – sieć DMR-MARC, postanowiliśmy, że pójdziemy za przykładem czeskim i wprowadzimy niezależną numerację tak, aby nie nastąpiła sytuacja, że dwie osoby mają ten sam numer w sieci – jedna z rejestracji na DMR-MARC, druga z rejestracji na SP-DMR (a rozbieżności już są).

Wobec powyższego następuje zmiana numeracji zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i grup rozmownych. ID indywidualne składać się będą z 5 znaków 2XYYY, gdzie X to numer okręgu, YYY to indywidualny ciąg cyfr. Główną grupą rozmowną jet 20000 i obowiązuje dla wywołań w całej sieci. Znikają grupy SPx.

Zgodnie z powyższym zaktualizowane zostały pliki z działu Download oraz FAQ.

W razie pytań proszę o kontakt.

4 thoughts on “Ważne zmiany organizacyjne dotyczące numeracji ID w sieci SP-DMR

 1. lugi

  Super. Teraz jesli bede uzywac dmrmarc i sp_dmr potrzebuje miec dwa radia. Swietny pomysl.

  1. SP DMR Autor wpisu

   Dlaczego? Przecież nie ma problemu ze zmianą ID. W niektórych przypadkach trzeba się tylko delikatnie przyłożyć, a w niektórych wystarczy znaleźć odpowiednią pozycję w menu samego radiotelefonu. To raz. Dwa, w SP na razie nie ma ani jednego przemiennika w sieci DMR-MARC.
   Z resztą, jak wiadomo, sieć oparta na Hyterach nie daje możliwości połączenia się z siecią DMR-MARC. Przynajmniej na chwilę obecną. //JTI

 2. Marcin

  Na jaki adres mailowy należy przesłać skan licencji aby uzyskac nr id?
  Poszukuje recznego radiotelefonu dmr w dobrej cenie który Panstwo polecacie??

Możliwość komentowania została wyłączona.