Rok pierwszy. Podsumowanie.

Działo się przez ten rok, więc chyba trzeba podsumować to i owo… Jak tradycja każe 😉

Równo rok temu powstał pomysł stworzenia amatorskiej sieci DMR w SP. Z głupa gdzieś komuś wystrzeliłem, że fajnie by było, bo na świecie jest, bo Czesi i w Rumunii mają a my nie (kto to widział!), bo ktoś tam kiedyś próbował postawić repa, ktoś nadawał na direkcie, itd, itd. Usłyszałem „rób chłopaku”, więc zacząłem robić. Nie tylko ja, bo od razu pojawiło się paru Kolegów, żywo zainteresowanych tematem. Tych paru(nastu) ludzi pozwoliło nam na zbudowanie dwóch sieci opartych o przemienniki MOTOTRBO i Hytera. Na dziś mamy 9 przemienników (2M + 7H), co jest sukcesem, bo rok temu nie było żadnego. Nie ukrywam, że jestem swoją postawą rozczarowany, nie jeden raz rozmawiając z Chrystianem SQ3GJH mówiłem, że moim celem jest doprowadzenie do stanu 10 RPT na koniec roku. Zawiodłem… 😉 Ale z drugiej strony jesteśmy za to w dużych miastach: Warszawie (tu Artur SP5QWK kończy działania, by rep wrócił do sieci i połączył stolicę ze światem), Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu (ci to mają dobrobyt, dwa repy w dwóch sieciach… 😉 ),  Szczecinie (ogarnia część miasta przemiennik ze Stargardu, choć być może pojawi się w samym mieście kolejny), Białej Podlaskiej, Rybniku, Tarnowie… Z różnymi przygodami, ale ciągle do przodu.

Nie da się tu wymienić wszystkich, którzy pomagali, kręcili śrubkami lub kontaktami. Dlatego nie będę tego robił, tylko ujmę wszystkich zusammen do kupy i napiszę: Dziękuję Wam.

Ale co by to było za podsumowanie, gdyby nie napisać o planach? Plany są ambitne, chcę w tym roku połączyć naszą sieć z siecią Hytery. Być może uda się też połączyć istniejące repy Motoroli z DMR-MARC. Czekają nas zmiany organizacyjne w postaci rejestracji w systemie HAM-DMR (wspólny system DMR-MARC, Hytera DMR i innych sieci – w nowym roku udostępnię formularz), udostępnione zostaną ficzery, których obecnie nie ma. Są pomysły na nowe miejscówki, być może doświetlimy niedługo Beskidy, może pojawi się coś w centralnej Polsce… Chciałbym ożywić Stowarzyszenie i jego możliwości, ale do tego będę potrzebował chętnych ludzi. Mamy kilka koncepcji, jest szansa na ich realizację.

A zatem do dzieła, Towarzyszki i Towarzysze i niech bulgot będzie z Wami!