Nowy przemiennik DMR w SP – SR4ONT w Olsztynie

Jak donoszą źródła na FB i stronie SP4PKM, w Olsztynie od niedawna działa przemiennik DMR oparty o urządzenie Motorola MOTOTRBO. SR4ONT pracuje na częstotliwości 438,5000 CC1, ale tylko z TG9 (zgodnie z informacją na stronie). Z uwagi na tryb mieszany nie jest połączony z siecią DMR-MARC.

Została zaktualizowana lista przemienników DMR w SP. Stworzyłem też mapę, na której znajdują się wszystkie (działające, wyłączone, budowane i planowane) przemiennik DMR. Mapa dostępna pod adresem: https://www.google.com/maps/.

2 thoughts on “Nowy przemiennik DMR w SP – SR4ONT w Olsztynie

1. sq4inc

Witam,
    'Szkoda, że nikt z Kolegów z SP4 nie przyszedł z informacją, aby podzielić się tą radosną nowiną u nas na stronie…’
    Dajcie trochę czasu, nie ma co się zaraz obrażać 😉

Sporo się dzieje, i ciężko za wszystkim nadążyć , ale do rzeczy.
    Przemiennik w Olsztynie wystartował, ale inaczej niż planowaliśmy, bo miał pracować pod znakiem SR4OND na innej częstotliwości, lecz ze względów technicznych wystartował pod znakiem SR4ONT na częstotliwości 438.500. jest to tymczasowa praca, i docelowo przemiennik wróci pod znak SR4OND jak tylko będzie to możliwe na nieznanej jeszcze częstotliwości.

Chciałbym również napisać o dwóch innych lokalizacjach które są już gotowe pod DMR, ale widzę ze umknęło to waszej uwadze, pomimo ze informacja wisi na stronie przemienniki.net juz jakis czas.
    Następny w kolejce jest przemiennik na Gorze Dylewskiej pod znakiem SR4DGD 438,2500 MHz, który pokryje zasięgiem Polskę północno centralną. Licencja i anteny już tylko czekają na wpięcie urządzenia.
    Ostatni w kolejce jest przemiennik w Milkach kolo Giżycka który będzie na obiekcie emitela z antena odbiorcza na 180m n.p.m. Docelowo będzie pracował pod znakiem SR4MID 438,2250 MHz. Obecnie pracuje tam Fusion, ale on powędruje niedługo na 2m. Lokalizacja ta pokryje Polskę północno wschodnia (Suwałki tylko dla stacji bazowych)

Obie te lokalizacje są gotowe do wpięcia urządzeń, wszystko jest gotowe, tylko nie mamy urządzeń, i to jest jedyna przeszkoda dla której to jeszcze nie działa. Ostatnimi czasy systemy te zostały dosyć poważnie zmodyfikowane, i porostu nie mamy już środków na urządzenia DMR.

Wszystkie informacje są publikowane na stronie sp4.jestok.com, wiec jak ktoś się wybiera w nasze strony to radze tam zaglądnąć, lub na przemienniki.net, tam zmiany tez są aktualizowane na bieżąco.

73!
    sq4inc

1. SP DMR Autor wpisu

Informację wsadziłem o działającym już przemienniku, te budowane są wrzucone tylko na mapę interaktywną repów.
      Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści z SP4!
      Dzięki!

Możliwość komentowania została wyłączona.