Zarejestruj swój znak w sieci DMR

CCS7/DMR ID oznacza Callsign Communication System. Cyfra 7 oznacza ilość cyfr w identyfikatorze. Wcześniej używany był CCS4, który był alternatywnym systemem w stosunku do G2 callsign routing system. CCS jest używany w celu zestawiania połączeń w systemie DStar za pomocą wybierania tonowego DTMF.

Przy okazji przejścia z CCS4 na CCS7 postanowiono, iż CCS7 ID będzie jednocześnie identyfikatorem wprowadzanego w tamtym czasie do zastosowań amatorskich systemu DMR, który nie pozwalał na używanie alfanumerycznych znaków wywoławczych.

Posiadanie CCS7/DMR ID ma wpływ również na sieć WiresX/YSF.  Dla poprawnego funkcjonowania połączeń polskiej części sieci Wires-X z innymi sieciami DV oraz reflektorami systemu YSF niezbędnym jest posiadanie identyfikatora DMR ID/CCS7.
Praca bez tego identyfikatora utrudnia życie innym kolegom i wprowadza zamieszanie w innych sieciach poprzez brak identyfikacji rozmówcy.

Poniższy formularz pozwala na uzyskanie identyfikatora CCS7/DMR ID.

Administracja sp-dmr.pl oraz polscy administratorzy BM pragną zaznaczyć, że nie mają wpływu na czas, w jakim zatwierdzane są kolejne identyfikatory. Zatwierdzenie może nastąpić w czasie od kilku nawet do kilkudziesięciu dni momentu rejestracji. Formularz rejestracyjny jest w języku angielskim.

Źródła: ham-digital.net, wiresx.pl