Na slocie drugim wykorzystywane są grupy rozmowne lokalna TG9 oraz Echo TG9990. Istnieje jednak możliwość zestawienia połączenia pomiędzy kilkoma przemiennikami za pomocą reflektorów. Słyszalne są wtedy wszystkie stacje pracujące z wykorzystaniem danego reflektora.
ID Reflektora składa sie z 4 cyfr. Wyboru reflektora dokonuje się poprzez wpisanie indywidualnego ID (nie grupy rozmownej!), a po otrzymaniu komunikatu połączenia, używa się TG9 jak podczas łączności lokalnej. Aby rozłączyć przemiennik od reflektora, należy wybrać ID4000.
W BM, dla Polski przewidziano dwa reflektory krajowe: 4280 i 4281. Używając reflektora możemy zestawić połączenie między kilkoma przemiennikami i prowadzić rozmowę z operatorami w ich zasięgu. Warunkiem korzystania jest, aby każdy przemiennik był połączony (slang: zlinkowany) z reflektorem przez operatorów poszczególnych przemienników.
Dodatkowo istnieje możliwość zestawienia połączenia tylko między dwoma przemiennikami. Tworzy się wtedy tymczasowe połączenie niebędące typowym reflektorem. Na jednym z przemienników użytkownik podaje ID przemiennika, z którym chce zestawić połączenie, np 260501 i po wciśnięciu PTT tworzy się tunel między przemiennikiem w/w operatora a przemiennikiem SR5WB. Użytkownicy SR5WB nie muszą wybierać już żadnego ID. Zasada pracy jest jednak taka sama jak w przypadku zwykłego reflektora – używamy grupy rozmownej TG9, a po skończonej rozmowie rozłączamy się ID4000.
Aby sprawdzić, czy przemiennik jest połączony z jakimś reflektorem, używamy ID 5000. Otrzymujemy wtedy komunikat o podłączonym obecnie reflektorze.
Przykład:
Aby połączyć się z reflektorem SP-DMR1 należy przejść na TS2 przemiennika, następnie z listy kontaktów lub poprzez klawiaturę numeryczną wybrać ID4280 i wcisnąć PTT. Po połączeniu nadany zostanie komunikat o połączeniu. Aby rozmawiać z innymi użytkownikami wykorzystuje się domyślną grupę przypisaną do tego slotu czyli TG9. Po zakończeniu rozmowy można wybrać ID4000 i wcisnąć PTT. Nadany zostanie komunikat o rozłączeniu.