Dwa nowe przemienniki DMR

Bracia i siostry w DMR. Tłusty czwartek, i mamy tłusto nie tylko od pączków. Niusy też mamy tłuste 😀 Dostałem właśnie wiadomość od SP9WTC. A brzmi ona następująco:
07.02.2018 został uruchomiony nowy przemiennik DMR na górze Jaworzyna Krynicka. Parametry : częstotliwość 438.3125 MHz CC1. Jest to obecnie najwyżej położony przemiennik DMR w Polsce. Zapraszamy do testów
Dziękujemy za pomoc w uruchomieniu i instalacji Krzysztofowi SP9SVH, Tomkowi SP9XWK i Jurkowi SP9VNR.

Następny przemiennik to SR2OX, który został testowo uruchomiony już jakiś czas temu w Gdyni. Przemiennik pracuje na częstotliwości 439.475 MHz z CC2 (od SP2). Przemiennik znajduje się w tymczasowej lokalizacji i mamy nadzieję, że w okresie letnim znajdzie się dla niego lepsza lokalizacja. Na razie w zasięgu przemiennika jest część Półwyspu Helskiego i część nadmorskich dzielnic Gdyni i Gdańska może i nawet Sopotu. Tak jak wspomniano na początku, teraźniejsza lokalizacja jest lokalizacją testową. Opiekunem jest SP2FRN. W uruchomieniu swojego wsparcia udzielili koledzy z SP7: Piotr SQ7AYZ (zaopatrzenie w hardware) oraz Adam SQ7LRX (wiedza i podpowiedzi). Wielkie dzięki.